top of page

Co zrobić, by spotkanie integracyjne pracowników firmy nie kończyło się tylko wspólnymi zdjęciami i wspomnieniami mile spędzonego czasu, lecz by to wydarzenie ciągle żyło w zespole? Jak osiągnąć to, by w trudniejszych chwilach można było sięgnąć do istniejących zasobów, być jeszcze bardziej efektywnym zespołem i na dodatek doskonale się dogadywać?

 

Wiele firm planuje i organizuje dla swoich pracowników wyjazdy integracyjne, szkolenia, imprezy czy pikniki. Niejeden z takich eventów zakłada budowanie zespołu lub usprawnianie już istniejącego, uczenie ludzi współpracy i koncentracji na wspólnych celach. Na rynku istnieje bardzo wiele ofert organizacji imprez integracyjnych, dzięki którym wydaje się, że można te cele osiągać. Można jeździć quadami, wspinać się na skałkach, poczuć adrenalinę w parku linowym czy podczas lotu paralotnią, doświadczyć zachwytu podczas nurkowania na egzotycznych rafach czy przemierzać bezkresy pustyni na wielbłądzim grzbiecie. Idąc tą drogą możemy jednak zbliżyć się do punktu, kiedy kolejnym razem trudno będzie o coś bardziej atrakcyjnego, ekscytującego. Często zdarza się, że po tego rodzaju integracji nie widać zakładanych efektów czy jakościowych zmian w funkcjonowaniu zespołu. Pracownicy co prawda przez jakiś czas się cieszą, wspominają, jednak nie przekłada się to na lepszą jakość współpracy, jakość wspólnie realizowanych projektów. Bowiem nie zawsze w integracji chodzi tylko o adrenalinę czy dobrą zabawę… 

 

Pod pojęciem integracji mieści się wiele różnych aspektów dotyczących relacji w grupie, jak m.in.:

  • nastawienie na współpracę, co oznacza wewnętrzne przekonanie pracowników, że stanowią zespół i że to ma sens;

  • wzajemna znajomość członków zespołu – wiedza na temat ról istniejących w zespole, dopasowanie do roli i wykonywanych zadań, procesów zachodzących w zespole, a co za tym idzie – znajomość własnych możliwości, potencjałów, braków i słabych stron;

  • umiejętność uzupełniania się osób w zespole, czerpania z różnic;

  • efektywna komunikacja – wspólny, zrozumiały sposób i przestrzeń do wyrażania swoich pomysłów, idei oraz ich wysłuchania;

  • umiejętność określania i wprowadzania zasad regulujących funkcjonowanie zespołu; umiejętność skupiania się wokół wspólnych celów i jednakowe ich rozumienie. 

 

Podsumowując – kluczowym czynnikiem, który może realnie podnieść efektywność zespołu jest połączenie wspólnego doświadczenia, przygody, przyjemnej formy spędzenia wspólnie czasu z chwilą refleksji, dyskusji i analizy własnej współpracy w zespole.

 

Formą, która doskonale łączy w sobie wymienione aspekty integracji, budowania zespołu czy – w zależności od indywidualnych potrzeb – usprawnienia zespołu już istniejącego są oferowane przez firmę SetPoint eventy dla zdrowia - warsztaty kulinarne. Tu każda grupa osób będzie mogła w pięknym otoczeniu doświadczyć… a nawet spróbować efektów wspólnego działania, spędzić bardzo miłe chwile w miejscu, którego atmosfera buduje i pozwala oderwać się od codziennych spraw, zgiełku i presji.

Pracownicy firmy mogą tu spędzić czas bogaty w refleksje na temat tego, jak funkcjonują jako zespół, jaka jest jakość wzajemnej komunikacji i współpracy.

Dodatkową wartością będzie wyposażenie ich przez wyjątkowych specjalistów w wiedzę z zakresu właściwego sposobu odżywiania, jako elementu kształtowania postawy zdrowego stylu życia. 

 

Cele warsztatu.

  • Dostarczenie uczestnikom wiedzy nt. zasad zdrowego żywienia.

  • Integracja zespołu – lepsze wzajemne poznanie się jego członków oraz identyfikacja potencjału każdego z uczestników.

  • Rozwijanie współpracy w zespole. 

  • Rozwijanie umiejętności efektywnego komunikowania się w zespole. 

  • Podniesienie motywacji do wykonywania stawianych zadań poprzez dostarczenie osobom pozytywnych doświadczeń we wspólnym działaniu, które staną się odniesieniem do dalszej, efektywniejszej współpracy w miejscu pracy.

  • Wypracowanie własnych zasad funkcjonowania w ramach zespołu. 

  • Identyfikacja ról występujących w zespole i ich znaczenia dla grupy, etapu rozwoju, na jakim znajduje się zespół oraz możliwości i potrzeb poszczególnych członków zespołu. 

  • Rozpoznanie zasobów zespołu i celów, jakie sobie stawia. 

 

Realizując wymienione cele spodziewamy się m.in. osiągnąć efekty takie, jak: 

 

  • lepsze wzajemne poznanie i rozumienie się uczestników, wzrost poczucia bezpieczeństwa w grupie, poczucia wspólnoty i przynależności, co stanowi doskonały fundament do efektywnej  realizacji celów strategicznych firmy;

  • uczestnicy uświadomią sobie wzajemną współzależność w zespole, poznają wzajemne możliwości i nauczą się czerpać korzyści z pojawiających się między nimi różnic;

  • nauczą się podnosić efektywność wspólnej pracy dzięki poprawnej komunikacji; 

  • ustanowione zostaną konstruktywne zasady organizujące i porządkujące pracę w zespole, pozwalające na lepsze realizowanie stawianych przed zespołem celów;

  • wzroście motywacja do pracy wśród członków zespołu i poziom identyfikacji z firmą, dzięki zainteresowaniu ze strony pracodawców dobrem pracowników, dbałością o ich zdrowie i dobre samopoczucie oraz o kształtowanie dobrych relacji pomiędzy pracownikami w firmie. 

WESPÓŁ W ... ZESPÓŁ W KUCHNI

- warsztaty integracji i współpracy zespołowej

podczas eventów dla zdrowia.

Eventy dla zdrowia. Warsztaty kulinarne. Spotkania firmowe.
bottom of page