top of page

Badania diagnostyczne realizowane podczas DNIA ZDROWIA (ilość badań do uzgodnienia z Klientem).

 

POMIAR GLUKOZY

Analiza poziomu glukozy metodą kropelkowo-paskową.

Pomiar pozwala ocenić ryzyko zaburzeń poziomu cukru we krwi, będącej skutkiem (nie)zdiagnozowanej cukrzycy lub insulinooporności.
 

POMIAR CHOLESTEROLU

Analiza poziomu cholesterolu ogółem metodą kropelkowo-paskową.

Poziom cholesterolu ogółem pozwala ocenić ryzyko miażdżycy, hipercholesterolemii i nadciśnienia tętniczego.

 

POMIAR TRIGLICERYDÓW

Analiza poziomu triglicerydów metodą kropelkowo-paskową.

Zawyżony poziom triglicerydów jest zazwyczaj symptomem hipercholesterolemii prowadzącej do miażdżycy, nadciśnienia i chorób wieńcowych.

 

POMIAR SATURACJI

Ocena stopnia natlenienia krwi.

Diagnoza niedotlenienia organizmu spowodowango paleniem papierosów lub bezdechem nocnym. W jej wyniku zmniejsza się wydolność oddechowa organizmu czego skutkiem jest słabsza kondycja fizyczna, szybsze męczenie oraz zmniejszona wydajność pracy fizycznej i umysłowej.

 

OCENA RYZYKA ARYTMII 

W celu zwiększenia dokładności i wiarygodności dokonywana jest zarówno podczas badania ciśnienia krwi, jak i w trakcie pomiaru saturacji.

Arytmia czyli zaburzenia rytmu serca współistnieją najczęściej z nadciśnieniem tętniczym, które z kolei może spowodować:

chorobę niedokrwienną serca, chorobę zastawek, niewydolność serca.

 

BADANIE EKG

Bezinwazyjny zapis czynności bioelektrycznej serca wykonywany na urządzeniu przenośnym bez konieczności stosowania elektrod przyklejanych do ciała.

Pomiar pozwala ocenić odstępstwa od prawidłowego zapisu pojedynczego skurczu serca, ma podstawowe znaczenie dla rozpoznawania np. zaburzeń rytmu serca, jest pomocne w diagnostyce przyczyny bólu w klatce piersiowej czy uczucia duszności.

 

SPIROMETRIA

Spirometria jest jednym z podstawowych badań oceniających czynność układu oddechowego. W trakcie badania mierzona jest pojemność płuc oraz przepływy w drogach oddechowych. Badanie polega na wykonaniu maksymalnie głębokiego wdechu, a następnie wykonaniu wydechu z maksymalną szybkością do momentu całkowitego opróżnienia płuc.

Wykonanie spirometrii zaleca się u osób z podejrzeniem choroby układu oddechowego. Objawy takie jak przewlekły kaszel, napadowa duszność, świszczący oddech są na pewno wskazaniem do wykonania tego badania.

Badania 

Eventy dla zdrowia. Warsztaty kulinarne. Spotkania firmowe. Imprezy integracyjne warszawa

Możesz użyć dolnego menu BAZA WIEDZY aby zobaczyć następne lub poprzednie wiadomości. 

bottom of page